Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Poszukiwaniem Wiktora Janukowycza zajmuje się teraz Interpol

Poszukiwaniem Wiktora Janukowycza zajmuje się teraz Interpol

Źródło - interpol.int

Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował na swoim profilu w sieci Facebook, że teraz w poszukiwanie byłego prezydenta Ukrainy jest zaangażowany Interpol. Awakow twierdzi, że uciekiniera szukali wcześniej wyłącznie na poziomie międzypaństwowym Ukraina-Rosja. Od 12 stycznia sprawa nabrała rangi międzynarodowej.

Jako państwo członkowskie Interpolu Ukraina zgłosiła do tej organizacji szereg osób związanych z przestępczym rządem Janukowycza jeszcze w kwietniu 2014 roku. Wniosek został zaakceptowany dopiero na początku drugiej dekady stycznia. Arsen Awakow dodał, że oprócz Janukowycza na liście osób poszukiwanych znalazł się także syn byłego prezydenta Oleksander, a także premier Mikołaj Azarow, minister zdrowia Raisa Bogatyriowa, finansów Jurij Kolobow a także były szef „Ukrtelekomu” Georgij Dzekon.

Na stronie internetowej Interpolu już umieszczono informację o Janukowyczu. Jemu i zaznaczonym osobom przysługuje tak zwany Red Notice, czyli list gończy. Kolor odnosi się do celu poszukiwania i w danym wypadku oznacza aresztowanie i ekstradycję.

Inna Sandiuk dla Słowa Polskiego, 12.01.15 r.