Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak nowym wiceministrem ds Polaków za granicą w MSZ

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak nowym wiceministrem ds Polaków za granicą w MSZ

Poseł Dziedziczak w Latyczowie w 2013 r.

17 listopada premier nowego polskiego rządu Beata Szydło podpisała nominację Jana Dziedziczaka na stanowisko Sekretarza stanu w MSZ ds spraw Polaków za granicą, konsularnych, parlamentarnych oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej.

W poprzedniej kadencji w Sejmie Jan Dziedziczak pracował w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się rozpatrzeniem obywatelskiego projektu ustawy o repatriacji.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku politologia oraz Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Od lipca 2006 do listopada 2007 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Jarosława Kaczyńskiego. Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji.

Poseł Jan Dziedziczak kilkakrotnie odwiedzał Podole i Wołyń w ramach uroczystości religijnych i patriotycznych. W roku 2014 brał udział w odpuście w Sanktuarium Maryjnym w Berdyczowie, rok wcześniej w Latyczowie oddał hołd żołnierzom Wojska Polskiego, którzy polegli w walce z bolszewikiem.

Słowo Polskie, 20.11.15 r.