Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Portugalczyk Salvador Sobral zwyciężył w konkursie Eurowizja 2017

Portugalczyk Salvador Sobral zwyciężył w konkursie Eurowizja 2017

Po trwających prawie cztery godziny występach 26 finalistów i głosowaniach jury i widzów wyłoniono zwycięzcę konkursu Eurowizja, który dzięki zwycięstwie Djamali rok temu odbył się w stolicy Ukrainy.

Wszyscy komentatorzy byli zgodni, że scena, oprawa techniczna i dźwięk zostały przygotowane przez organizatorów w Kijowie na bardzo wysokim poziomie oraz. Szczególną sympatię wzbudzali komentatorzy, którzy, jak twierdzili, próbowali donieść do widzów tegoroczne hasło konkursu: „Celebrate diversity”.

W wyniku głosowania okazało się, że zdania widowni i profesjonalnych jury nie są identyczne, na przykład widzowie z 41 kraju Europy oraz Australii bardzo wysoko ocenili występ zespołu Sunstroke Project z piosenką „Hej, mama”, kiedy jurorzy oddali jej zaledwie kilka punktów. Nie spełnił oczekiwań bukmacherów także Włoch Francesco Gabbani z piosenką „Occidentali’s Karma”, który zajął zaledwie szóste miejsce.

Zwyciężył Portugalczyk Salvador Sobral z utworem „Almar pelos dois”. Ukraińcy z zespołu „O’Torvald”oraz Polka Kasia Moś znalazły się w drugiej połowie listy.

Słowo Polskie, 14.05.17 r.

Źródło: http://1tv.com.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code