Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Połonne pod opieką Świętej Anny

Połonne pod opieką Świętej Anny

Połonne przywitało pielgrzymów, którzy przyjechali na odpust do parafii pw. Św. Anny, ulewnym deszczem. Drogę do pięknego kościółka na wzgórzu pokazali miejscowi mieszkańcy, którzy po ludzku nazwali uroczystość Św. Anny – świętem „babci Jezusa Chrystusa”.

Katolicka świątynia w stylu barokowym w Połonnem jest otoczona dużą ilością zieleni i kwiatów. Piękno natury podkreślało w dniu odpustu świeże powietrze po deszczu. Kwiaty uwalniały wszystkie swoje ukryte zapachy. Schodzący się goście zatrzymują się na sekundę i wchłaniają je przed wejściem do kościółka.

Uroczystości odpustowe połączono w Połonnem z innym ważnym świętem – Mszą prymicyjną od razu trzech braci zakonnych – Rostysława Walerego Peczeniuka, Bogdana Pawła Murachowskiego oraz Joanna Andrzeja Gergusza.

Miejscowy proboszcz o. Konstanty Gawicki rado wito wszystkich zebranych na Mszy: „Babcia Anna obdarowała nas dziś deszczem! To pierwszy deszcz w tym miesiącu!”.

Modlitwy do Boga w tym dniu w Połonnem wznoszono w intencji pokoju na Ukrainie oraz wszystkich Ann. Po Liturgii odbyła się Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Po Mszy młodzi duszpasterze udzielili Błogosławieństwa Prymicyjnego. Dziękowali Bogu oraz wszystkim, kto skierował ich na drogę neoprezbiterów.

Święta Anno, módl się za nami…

Mirosława Rudnicka, 29.07.15 r.


{morfeo 916}

{youtube}{/youtube}