Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ponad 50 osób zawitało do krakowskich uniwersytetów na zaproszenie SIEW

Ponad 50 osób zawitało do krakowskich uniwersytetów na zaproszenie SIEW

W dniach 4-6 maja do Kielc i Krakowa przybyła ponad 50-osobowa delegacja młodzieży i ich rodziców z Ukrainy. Głównym celem ich wizyty był udział w wizycie edukacyjnej oraz spotkania na polskich uczelniach wyższych.

Pierwszy dzień wizyty poświęcono spotkaniom na Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Drugiego dnia goście z Ukrainy zawitali do Krakowa tj. Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

Wizyta zakończyła się miłym spacerem po historycznej stolicy Polski.

Ta inicjatywa Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zainteresowaniem kształceniem w Polsce przez młodzież z Ukrainy.

Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód od 2012 roku regularnie organizuje wizyty edukacyjne do Polski w ramach działalności Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego (edua.eu), które utworzono w Winnicy i Chmielnickim dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dzięki podjętym działaniom Stowarzyszenie we współpracy z partnerskimi organizacjami z Ukrainy zorganizowało już kilkanaście edycji Szkół Języka Polskiego, w których wzięło udział ponad 200 osób z Europy Wschodniej. Warto dodać, iż z tej grupy kilkadziesiąt osób rozpoczęło studia w Kielcach.

Krzysztof Kalita, SIEW, 11.05.16 r.