Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pomoc z Polski trafiła do polskich rodzin na Podolu i Wołyniu

Pomoc z Polski trafiła do polskich rodzin na Podolu i Wołyniu

Biskup Leon Dubrawski, konsul Wojciech Mrozowski oraz minister Adam Kwiatkowski na spotkaniu opłatkowym w Winnicy. Fot. Franciszek Miciński

Żywność, koce, chemia gospodarcza oraz książki i przybory szkolne, dzięki wsparciu Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pomoc dla Polaków z obwodu chmielnickiego w ramach przedświątecznej akcji pomocowej Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej trafiła do Polaków w Połonnem, Szepetówce, Sławucie i Nietyszynie.

Minister Kwiatkowski spotkał się z polskimi dziećmi, które na cześć delegacji z Polski zaprezentowały patriotyczny program artystyczny. Ponadto, minister odwiedził osoby polskiego pochodzenia znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej w ww. miejscowościach.

Podczas uroczystego spotkania opłatkowego w Połonnem, minister wręczył 7 Kart Polaka dla osób polskiego pochodzenia z tej miejscowości. Program wizyty objął także spotkania z przedstawicielami duchowieństwa rzymskokatolickiego na czele ordynariuszem diecezji kamieniecko – podolskiej bp Leonem Dubrawskim.

Ponadto, minister złożył także kwiaty pod tablicą Marszałka Piłsudskiego w Winnicy oraz w miejscu upamiętniającym ofiary Tragedii Winnickiej na byłym cmentarzu katolickim w Winnicy – obecnie parku miejskim.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 29.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code