Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Pomoc NATO dotarła do zachodnich granic ukraińskiego państwa

Pomoc NATO dotarła do zachodnich granic ukraińskiego państwa

Źródło- uapress.infoHełmy, noktowizory, leki, bandaże a także inny sprzęt od państw członkowskich NATO zmierzają w kierunku ukraińskich wojsk, przebywających na wschodnich granicach państwa  i do 25 maja powinny do nich dotrzeć w celu  skuteczniejszego zwalczania prorosyjskich terrorystów.

Nowoczesne metody walki, które stosuje Rosja, wymagają reformy obronnego sektora naszego państwa. Podczas „wojny hybrydowej” Federacja Rosyjska stawia na dywersantów, miejscowy kryminał, prowadzi intensywną wojnę informacyjną – komentuje poniedziałkowe rozmowy w brukselskim sztabie NATO Andrzej Parubij, sekretarz  Rady bezpieczeństwa narodowego i obrony.

20 maja minister obrony Rosji w ślad za Putinem powtórzył zamiar odprawić wojska dalej od ukraińskiej granicy. Poprzednie podobne zapewnienia okazywały się zwykłym kłamstwem, bowiem wywiad USA publikował zdjęcia z satelity, na których rosyjskie helikoptery i czołgi zostawały na tych samych pozycjach.

Redakcja, bwp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code