Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pomoc dla potrzebujących w Zasławiu

Pomoc dla potrzebujących w Zasławiu

ks. proboszcz Edward Pióro, Inna Werżykowska, Oleg KopaniewLTD Polonius wraz z panem Olegiem Kopaniewem i panią Inna Werżykowską zorganizowali w sobotę 18 lutego w Chmielnickim charytatywną zbiórkę jedzenia, ubrań, zabawek i rzeczy codziennego użytku dla dzieci i innych potrzebujących z parafii rzymskokatolickiej pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Zasławiu.

Ksiądz proboszcz Edward Pióro rozdysponuje dary od Chmielniczan pomiędzy potrzebujących katolików, przeważnie polskiego pochodzenia, w swojej parafii. Jest to pierwsza tak szeroko zakrojona akcja w Zasławiu, następne będą organizowane w miarę potrzeb parafii. Serdeczne podziękowania dla wszystkim darczyńców w imieniu księdza proboszcza Edwarda Pióro, parafian oraz innych, którzy wsparli akcję, niosąc pomoc potrzebującym.

– Udało nam się zebrać praktycznie całego busa darów (jedzenia, ubrań, zabawek). Następną taką akcję będziemy robili po firmach i instytucjach aby wsparły parafię w zakresie zakupu materiałów budowlanych na rzecz remontu budynku przy parafii, który kościół odebrał. Teraz musi on przejść remont – powiedział jeden z głównych inicjatorów przedsięwzięcia Karol Frankowski z LTD Polonus.

Słowo Polskie, 20.02.17 r.