Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pomóż czwórce młodych katolików z wielodzietnych rodzin pojechać na ŚDM!

Pomóż czwórce młodych katolików z wielodzietnych rodzin pojechać na ŚDM!

Winnicka młodzież zbiera pieniądze na wyjazd czwórki swoich przyjaciół z wielodzietnych rodzin na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Uzbieranie 150 Euro na wyjazd własnego dziecka w wielodzietnej rodzinie katolickiej na Ukrainie jest wielkim wyzwaniem. Szczególnie, jeżeli taka rodzina wychowuje sześcioro i więcej dzieci.

Winnicka młodzież parafialna postanowiła pomóc czwórce swoich przyjaciół, którzy chcą osiągnąć wymarzony cel i pojechać na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Polski. Niestety pochodzą z biednych katolickich rodzin wielodzietnych, które nie mogą sobie pozwolić wydać 4,5 tys. hrywien (ponad 3 przeciętne emerytury), żeby ich dziecko po raz pierwszy w życiu zobaczyło Polskę i spotkało się pontyfikiem.

17 kwietnia w kościele Ducha Świętego odbył się niezwyczajny koncert. Po dziecięcej Mszy (piatirce) czworo młodych katolików i ich przyjaciele organizowali koncert charytatywny w celu uzbierania pieniędzy chociażby dla jednej osoby. Koncert składał się z dziesięciu różnych utworów. Pięknym głosom towarzyszył akompaniament skrzypiec, gitar a nawet trąbki (partię solową na której wykonał przedszkolak Wania Wakoluk). Młodzież wspierał grą na gitarze także kleryk z winnickiego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” Fryderyk.

Wspaniały poziom artystyczny, który zaprezentowali katolicy z Winnicy, zasługuje nie tylko na możliwość wyjazdu do Krakowa lecz nawet na oddzielny zespół. Lecz na razie umysły młodych katolików są zajęte wspólnym celem – grosz do grosika uzbierać niezbędne 600 Euro dla wyjazdu swoich przyjaciół na spotkanie z Papieżem!

Zachęcamy czytelników „Słowa Polskiego” dołączyć się do tej szczytnej akcji charytatywnej. Informację na temat udzielenia pomocy można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej naszej redakcji: [email protected]

Słowo Polskie, 18.04.16 r.