Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polsko-ukraińska konferencja z zakresu kompetencji językowej i edukacji europejskiej w d. Płoskirowie

Polsko-ukraińska konferencja z zakresu kompetencji językowej i edukacji europejskiej w d. Płoskirowie

Źródło - 33.tv.uaPodobne ukraińsko-polskie spotkania na Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym organizowano już po raz trzeci w ciągu półtora roku. Tym razem na konferencji omówiono sprawy wymiany studenckiej, polityki grantowej  i podwójnych  dyplomów.

Przedstawiciele wydziału słowianistyki robią wszystko, żeby kontynuować szlachetną sprawę, którą rozpoczął śp. Jurij Szałapko, który niedawno tragicznie zginął w Karpatach. Właśnie on był inicjatorem międzynarodowej współpracy Polski i Ukrainy na bazie uniwersytetu. Dlatego konferencja zaczęła się od uczczenia pamięci tego człowieka.

Polacy aktywnie wspierają i finansują projekty naukowe, m.in. prezes Stowarzyszenia „Integracja Europa-Wschód” Krzysztof Kalita planuje rozpocząć realizację projektu, w którym będą mogli brać udział nie tylko studenci, lecz wszyscy uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych.

Kompetencja językowa Ukraińców jest podstawą dla ich wzrostu zawodowego. Właśnie dlatego Uniwersytet prowadzi aktywną politykę w zakresie międzynarodowej edukacji swoich studentów.

Sergiusz Tolstichin, 19.11.15 r.