Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polsko-czeskie bieganie poświęcone pamięci Haliny Brylant i Jewhena Torohtija w Bierawie. Galeria zdjęć

Polsko-czeskie bieganie poświęcone pamięci Haliny Brylant i Jewhena Torohtija w Bierawie. Galeria zdjęć

Prezes Chmielnickiego Związku Polaków Eugenia Brylant w Bierawie10 września 2016 roku na terenie gminy Bierawa (woj. opolskie) w ramach corocznych dożynek odbył się V Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torochtija z Chmielnika na Ukrainie.

20 września 2011 roku przedstawiciele władz samorządowych miasta Chmielnik i Chmielnickiego Związku Polaków zginęli w tragicznych wypadku drogowym wracając z Bierawy po podpisaniu umowy o współpracy partnerskiej między obydwoma miastami.

Biegi przełajowe z udziałem zarówno dzieci, jak i młodzieży zorganizowano w Bierawie w ramach świętowania dożynek – pięknej polskiej tradycji dziękowania za ukończenie żniw i prac polowych, bogatej w zabawy, koncerty i przygotowanie specjalnych dekoracji przydrożnych.

W świętowaniu dożynek i Memoriale w Bierawie wzięła udział liczna delegacja z Chmielnika na czele z nową pani prezes Eugenią Brylant.

Więcej o V Memoriale w Bierawie już wkrótce.

Słowo Polskie, 16.09.16 r.

{morfeo 1243}