Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polskie przedsiębiorstwa zbrojeniowe na targach w Kijowie

Polskie przedsiębiorstwa zbrojeniowe na targach w Kijowie

W dniach 11-14 października w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym Kijowie odbywają się międzynarodowe targi „Broń i bezpieczeństwo”.

Udział w targach bierze 15 polskich przedsiębiorstw, w tym Polska Grupa Zbrojeniowa oraz grupa WB, specjalizujących się w sektorze zbrojeniowym. W inauguracji wystawy wziął udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Sołoch. Podczas pobytu w Kijowie Sołoch spotkał się z ministrem obrony Ukrainy Stepanem Połtorakiem, szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Arsenem Awakowym oraz sekretarzem ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Oleksandrem Turczynowym. Szef BBN przypomniał, że podczas ostatniego szczytu NATO, którzy odbył się w lipcu w Warszawie, Polska podpisała z Ukrainą protokół do umowy o współpracy wojskowo-technicznej.

–  Strona ukraińska jest zainteresowana naszymi systemami kierowania ogniem oraz naszą amunicją, ale zobaczymy, jakie będą efekty tych targów w postaci podpisanych i realizowanych kontraktów – powiedział dziennikarzom Paweł Sołoch.

To, że polskie przedsiębiorstwa od lat są najlicznie reprezentowane wśród innych zagranicznych wystawców podkreśłił szef WPHI Bartosz Musiałowicz. Przestawiciele polskich firm, uczestniczących w targach „Broń i bezpieczeństwo”, zaznaczają, że zainteresowanie ich produkcją jest dość duże.

– Jesteśmy trochę zaskoczeni zainteresowaniem, z którym się tutaj spotkaliśmy. Przeprowadziliśmy już szereg rozmów z zagranicznymi partnerami i z przedstawicielami ukraińskich placówek naukowych, więc ten pierwszy dzień wygląda dość ciekawie – powiedział Andrzej Górecki z firmy Castelior, która ma do zaoferowania ukraińskiej armii skrynie transportowo-ochronne.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, zdjęcia: Paweł Bobołowicz – Radio Wnet, 13.10.16 r.