Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polskie placówki dyplomatyczne dołączyły do obchodów ukraińskiego Dnia Zjednoczenia

Polskie placówki dyplomatyczne dołączyły do obchodów ukraińskiego Dnia Zjednoczenia

“Europa i Unia Europejska stoją ramię w ramię z Ukrainą i wspierają jej suwerenność, niepodległość, integralność terytorialną oraz wolność wyboru swojej przyszłości. Wspieramy Ukrainę”.

Podobne wpisy ze zdjęciami gmachów placówek dyplomatycznych w Winnicy, Odessy, Charkowa, Lwowa i innych miast pojawiły się jednocześnie na wszystkich profilach polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie.

Prezydent Ukrainy zaprosił swoich rodaków do tego, aby w środę 16 lutego wywieszali flagi narodowe oraz przypinali do ubrań wstążeczki w narodowych barwach.

Tego dnia Wołodymyr Zełeński otworzył maraton telewizyjny #UArazom emitowany na wszystkich ukraińskich kanałach telewizyjnych. Jego celem było prowadzenie charytatywnej zbiórki pieniędzy. Prezydent zapraszał Ukraińców do wywieszania ukraińskich flag i śpiewania hymnu narodowego w Dzień Zjednoczenia Ukraińców.

Słowo Polskie,mw, 22 lutego 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code