Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Polskie konsulaty na Ukrainie organizują spotkania polonijnych prezesów w sprawie dofinansowania zaległych projektów

Polskie konsulaty na Ukrainie organizują spotkania polonijnych prezesów w sprawie dofinansowania zaległych projektów

Zdjęcie pobrane z wpolityce.pl

Od dłuższego czasu pozostaje nierozstzygnięta kwestja większości podań polonijnych organizacji ze Wschodu na dofinansowanie swojej działalności.
Organizacje polonijne oraz media jeszcze w ubiegłym roku złożyli odpowiednie wnioski na dofinansowanie do Fundacji „Wspólnota Polska” oraz „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Ale przez restrukturyzację środków, które Senat RP przeznaczył na wsparcie Polonii, same środki długo nie mogli dotrzeć do swoich adresatów.
Po wyraźnym apelu ze strony regionów z najwięjszym skupiskiem Polaków, MSZ RP zdecydował w najszybszym tempie rozwiązać zaległości i we wszystkich obwodach zbiera prezesów oraz redaktorów mediów polonijnych by  znaleźć możliwości alternatywnego finansowania projektów.
W naszym okręgu konsularnym spotkania odbędą się w następujących terminach:

-Chmielnicki-15 czerwca 2012 r. (piątek), godz. 14.30. Centrum Polsko- Ukraińskie na Chmielnickim Uniwersytecie Państwowym (ul. Industrialna);


-Żytomierz- 15 czerwca 2012 r. (piątek), godz. 18.00. Dom Polski w Żytomierzu (ul. Czerniachowskiego);


-Winnica- 18 czerwca 2012 r. (poniedziałek), godz. 17.00. Konsulat Generalny RP w Winnicy (ul.Kozickiego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code