Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polskie akcenty II Europejskich Igrzysk Olimpijskich

Polskie akcenty II Europejskich Igrzysk Olimpijskich

W środku – Laureat nagrody „Srebrny Laur” w konkursie „Polonista Roku 2017 na Białorusi” Maryna Bylnowa i I Radca Ambasady RP w RB Dorota Mamaj

Od 21 do 30 czerwca 2019 r Republika Białorus przyjmie II Europejskie Igrzyska — międzynarodowe zawody multi-sport wśród sportowców kontynentu europejskiego, które odbywają się co cztery lata pod patronatem Europejskich komitetów olimpijskich.

W ramach II Igrzysk Europejskich rywalizacje odbywają się w 15 dyscyplinach sportu, z których 10 zakwalifikuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio.

Już wiadomo, że następujące Europejskie Igrzyska odbędą się w Krakowie w 2023 roku. 22 czerwca w Mińsku odbyło się Walne zgromadzenie Europejskich komitetów olimpijskich, podjęto decyzję o kolejnych grach.

Wszystkie 50 europejskich komitetów olimpijskich poparło kandydaturę Krakowa i Małopolski do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku.

22 czerwca w Mińsku w Dworku Wańkowicza odbyło się otwarcie Olimpijskiego promo-centrum Polski podczas II Europejskich igrzysk Mińsk 2019. Olimpijski promo-centrum Polski będzie prowadzić także codzienne imprezy od 22 do 29 czerwca w Muzeum-Domu Wańkowiczów (Mińsk, ul. Internacjonalna 33a). W programie codziennie będą tu brzmiały polskie piosenki i spotkania poświęcone Polsce (kultura, Gospodarka, Turystyka).

Gościom zostaną zaproponowane wystawy tematyczne — „Polska zaprasza”, „Stanisław Moniuszko-wielki kompozytor”, „100 rok polskiego komitetu olimpijskiego”, „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Oleg Gruszecki, 24 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code