Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Polski zespół „Bartosz Pernal Quartet” wystąpi w Żytomierzu

Polski zespół „Bartosz Pernal Quartet” wystąpi w Żytomierzu

2 września Żytomierz będzie świętował Dzień Miasta. Organizatorzy zapowiedzieli dużo różnych atrakcji, warsztatów, konkursów dla dzieci i młodzieży. Jedną z nich będzie Festiwal Jazzowy „DŻEZOMYR”. Headlinerem Festiwalu zostanie polski zespół „Bartosz Pernal Quartet”.

– Występ Polaków zakończy nasz Festiwal. Ciekawym jest to, iż jeden z wykonawców gra na organach Hammonda – to bardzo rzadki instrument muzyczny. I w ogóle mało kto umie na nich grać, a grać jazz i jeszcze improwizować – to jeszcze bardziej skomplikowana sprawa. Będziemy mogli na własne oczy zobaczyć i posłuchać tę muzykę – mówił współorganizator Festiwalu Sergiej Twardowski.

Oprócz zespołu „Bartosz Pernal Quartet”, udział w Festiwalu wezmą cztery zespoły jazzowe z Żytomierza, Kijowa, Winnicy i jedna osoba z Doniecka.

Festiwal Jazzowy odbywa się w Żytomierzu od 2008 roku, ale w roku 2016 po raz pierwszy zostanie zorganizowany w ramach świętowania Dnia Miasta.

Bartosz Pernal Quartet to znakomity polski zespół muzyczny złożony z utalentowanych muzyków, każdy z których posiada znaczący dorobek artystyczny. O niepowtarzalności zespołu decyduje wyjątkowa koncepcja połączenia brzmienia organów Hammonda z puzonem i saksofonem altowym, co w efekcie tworzy unikalny wyraz prezentowanych utworów. Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje autorskie. Charakterystyczne, ekspresyjne i wyrafinowane brzmienie kwartetu wzbudza duże zainteresowanie organizatorów wydarzeń kulturalnych i uznanie publiczności. Skład zespołu to: Bartosz Pernal (puzon), Marcin Ślusarczyk (alt sax), Kajetan Galas (organy Hammonda) oraz Bartek Staromiejski (perkusja).

Walentyna Jusupowa, 25.08.16 r.