Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polski szynobus będzie kursował z Przemyśla do Lwowa

Polski szynobus będzie kursował z Przemyśla do Lwowa

Źródło - forum.gazeta.plBydgoskie szynobusy Pesa od 19 grudnia ruszają w trasę Przemyśl-Lwów-Przemyśl. To jednostki, kupione wcześniej przez ukraińską „Ukrzaliznycię”.

Spółka PKP Intercity oprócz uruchomienia grupy wagonów Warszawa-Lwów, włączonych do pociągu Lwów Express, zapowiada nowy kurs we współpracy z Kolejami Ukraińskimi.

Niewielki szynobus na 90 miejsc będzie miał kategorię międzynarodowego pociągu pośpiesznego. Wyjeżdżając z Dworca Głównego we Lwowie o 8:10 czasu ukraińskiego, dotrze do Przemyśla o 9:48. W drogę powrotną pociąg odjedzie o 17:50 i dotrze do Lwowa o 21:25. To dogodny czas, który pozwoli pasażerom skorzystać z nocnych pociągów do Winnicy, Charkowa, Kijowa i Odessy.

Ukraińcy zakupili w latach 2004-2012 jedenaście szynobusów u Pesy. Przed 2007 roku do Przemyśla jeździły przestarzałe ER2, ale przez ciągłe problemy z przemytnikami, niszczącymi wagony, chowając w schowkach papierosy i wódkę, strona ukraińska w końcu z nich zrezygnowała.

Słowo Polskie, 30.10.15 r.