Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polski rząd pracuje nad podatkiem dla pracowników sezonowych, w tym – z Ukrainy

Polski rząd pracuje nad podatkiem dla pracowników sezonowych, w tym – z Ukrainy

Fot. www.praca-tymczasowa.eu

300 zł miesięcznie za zatrudnianie pracowników sezonowych będą musieli zapłacić polscy pracodawcy po wprowadzeniu nowego podatku.

– Celem jest to, by szczególnie rolnicy mogli legalnie zatrudniać takich pracowników, płacąc niewielki podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie – wyjaśnił szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, koordynujący prace nad projektem.

Regulacje te będą obowiązywać już od przyszłego sezonu letniego. Jak podkreślił minister, „przy okazji rozwiązujemy problem rejestracji pracowników z zagranicy, co jest ważne również dla bezpieczeństwa państwa”.

Pytany o sprowadzaniu do Polski pracowników z Ukrainy, minister Kowalczyk odpowiedział, że „Obecnie w budownictwie jest ogromny kryzys, jeśli chodzi o pracowników. Spotykam się z przedstawicielami wielu firm i bardzo się na to skarżą. Budownictwo w tej chwili bardzo ruszyło”.

Słowo Polskie, 15.10.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code