Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polski profesor fizyki został uhonorowany w Chmielnickim tytułem doktora honoris causa

Polski profesor fizyki został uhonorowany w Chmielnickim tytułem doktora honoris causa

Na wniosek Senatu Uniwersytetu Narodowego w Chmielnickim na Ukrainie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi dr hab. inż. Bogdanowi Żółtowskiemu.

Senat Akademicki Uniwersytetu XHU podjął uchwałę o nadaniu tego zaszczytnego tytułu, honorując tym aktem uczonego wielkiego formatu i zarazem wypróbowanego już Przyjaciela ukraińskiej uczelni – dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy (Polska), uczonego o światowym autorytecie w dziedzinie wibroakustyki, dynamiki i diagnostyki technicznej. Żółtowski jest współtwórcą szkoły naukowej w tym obszarze wiedzy, a jego dokonania naukowe stanowią trwały i znaczący wkład w rozwój reprezentowanych przez niego obszarów nauk technicznych.

Dorobek naukowy będący wynikiem działalności prof. Bogdana Żółtowskiego stanowi istotny wkład do rozwoju nauki w formie bardzo wielu publikacji książkowych, monografii i artykułów oraz referatów wydanych w zwartych materiałach, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dorobek ten ma nie tylko walory poznawcze – istotne dla nauki, lecz także walory utylitarne o istotnym znaczeniu praktycznym. Profesor Żółtowski za swoje zasługi dla środowiska naukowego był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

Słowo Polskie, zdjęcia – ChNU, 22.12.14 r.


{morfeo 711}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code