Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polski piknik w dawnym Płoskirowie

Polski piknik w dawnym Płoskirowie

W Chmielnickim po raz pierwszy został organizowany polski piknik.

Na terenie Młodzieżowego parku, jednego z najbardziej ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców miasta, prowadzone były tematyczne zabawy dla dzieci oraz dorosłych.

Mieszkańcy dawnego Płoskirowa oraz goście mogli poznawać polską kulturę a szczególną atrakcją dla wszystkich chętnych stały się warsztaty z polskiego tańca – poloneza.

Dzięki tej akcji Podolanie mieli okazję dowiedzieć się więcej o polskiej kulturze i dobrze się bawić na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również zabawnych i aktywnych gier rodzinnych. Mieszkańcy mogli cieszyć się pysznym jedzeniem dzięki urządzonym na terenie parku food court’om.

Piknik został organizowany z inicjatywy Centrum narodowego wychowania dzieci i młodzieży, współorganizatorami m.in. też został Chmielnicki miejski związek Polaków, KOC im. Juliusza Słowackiego , Centrum rekrutacyjny UMCS w Chmielnickim .

Biało czerwone flagi sąsiadowały z niebiesko-żółtymi. Czerwień i biel wraz z żółtym i niebieskim kolorem zdobiły też jeden z dwóch łuków, przy których mieszkańcy zatrzymywały się, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na kilku lokacjach zostały zaprezentowały się polskie stowarzyszenia oświatowe oraz kulturalne działające w naszym mieście. Dla dzieci oraz młodzieży było proponowano udział w różnych konkursach oraz quizach na tematy związane z gramatyką języka polskiego oraz historii Polski, za udział w których można było otrzymać różne nagrody.

Bez wątpienia główną atrakcją pikniku polskiego  był koncert, w którym wzięły udział chór „Mazury”,  zespoły „Płoskirowskie dzwoneczki” i  „Rozmaryn”. Wszystkim występom towarzyszyły brawa, a niektórzy widzowie nawet tańczyli i śpiewali razem z wykonawcami.

Koncert  skończył występ zespołu „Jurek i przyjaciele”, można go nazwać jednym z najstarszych zespołów w Chmielnickim, ponieważ powstał niemal 40 lat temu. Artyści zaśpiewali wiele piosenek, w tym pieśni autorskie.

Mamy nadzieję że następnego roku spotkamy się na pikniku polskim w nie mniej licznym towarzystwie,

Irena Medlakowska, 16 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code