Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polski MSZ pozytywnie ocenił przebieg przedterminowych wyborów parlamentarnych na Ukrainie

Polski MSZ pozytywnie ocenił przebieg przedterminowych wyborów parlamentarnych na Ukrainie

„Polska z zadowoleniem przyjęła spokojny przebieg przedterminowych wyborów parlamentarnych przeprowadzonych 21 lipca na Ukrainie, które co do zasady odbyły się z poszanowaniem międzynarodowych standardów wyborczych. Odnotowujemy przy tym uwagi zawarte w raporcie wstępnym misji OBWE/ODIHR” – czytamy w oświadczeniu MSZ RP, opublikowanym 22 lipca 2019 r.

Polski resort spraw zagranicznych oczekuje, że rezultatem wyborów będzie wyłonienie stabilnej większości w Radzie Najwyższej Ukrainy i powołanie nowego rządu, który wraz z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim przyspieszy proces niezbędnych reform oraz będzie dążył do zacieśniania relacji z UE i NATO.

Polska niezmiennie wspiera europejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy, jak również jej wysiłki modernizacyjne, a także popiera niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną tego kraju w obliczu agresywnych działań ze strony Rosji. Mamy nadzieję na rozwój konstruktywnych relacji z nowymi władzami Ukrainy.

Słowo Polskie, 25 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code