Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polski konsulat w Łucku wspiera akcje zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na ukraińskich drogach

Polski konsulat w Łucku wspiera akcje zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na ukraińskich drogach

W środę 24 kwietnia konsul generalny RP w Łucku Wiesław Mazur otrzymał podziękowania od policji wołyńskiej za współpracę i wszechstronne wsparcie w realizacji projektu “światłodzieci”.

Konsulat generalny RP w Łucku od 2 lat wspiera projekt polegający na rozdawaniu elementów odblaskowych młodzieży w szkołach na Wołyniu. Strona polska jest przekonana, że im więcej dzieci je otrzyma, tym bardziej wzrośnie poziom ich bezpieczeństwa na drogach. „W Polsce posiadanie takich elementów jest obowiązkowe, za ich brak przewidziany jest mandat” – zaznaczył Wiesław Mazur.

Inspektor ds. public relations Olga Szmigel tymczasem zauważa, że dzięki wspólnej współpracy i stałej dostępności bransoletek i naklejek, tysiące wołyńskich dzieci otrzymują reflektory, a dorośli dostrzegają, jak ważne jest ich noszenie na ubraniu i torbach.

„Systematycznie, na każdym spotkaniu szkolni oficerowie wręczają je dzieciom. Nawet w czasie wyjazdów służbowych podczas wyborów, prezentowali bransoletki i dorosłym, i dzieciom, niektórzy z nich widzieli je po raz pierwszy”, – czytamy w komunikacie.

Lidia Baranowska na podstawie informacji volynpost.com, 13 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code