Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polski generał radzi Ukrainie w związku z dywersją w Balaklei zwrócić się po pomoc do NATO i UE

Polski generał radzi Ukrainie w związku z dywersją w Balaklei zwrócić się po pomoc do NATO i UE

Źródło: naTemat.plUkraina powinna zaprosić międzynarodowych ekspertów z krajów NATO i UE do badania przyczyn pożaru magazynów broni w Balaklei (obw. charkowski) – twierdzi były zastępca ministra obrony Polski, były dowódca Wojsk Lądowych Waldemar Skrzypczak.

– W związku z tym, że faktycznie trwa nieogłoszona wojna Rosji przeciwko Ukrainy, że najpewniej to separatyści wysłali dron bojowy, który zrzucił pocisk zapalający lub małą bombę do wzniecenia pożaru w Balaklei, warto inicjować stworzenie komisji międzynarodowej, która zajmie się badaniem przyczyn tych wybuchów – powiedział polski generał w  wywiadzie dla agencji UKRINFORM.

Skrzypczak jest przekonany, że stworzenie takiej komisji z udziałem zachodnich ekspertów jest całkiem realne, bo Europa musi wiedzieć, co naprawdę odbywa się na Ukrainie.

– To nie jest „nieznaczne” zagrożenie, lecz podważenie efektywności systemu bezpieczeństwa europejskiego […] Rosjanie mogą nadal atakować krytycznie ważne obiekty ukraińskiej infrastruktury z użyciem samolotów bezzałogowych – podkreślił generał, dodając, że żaden z krajów wschodniej flanki NATO nie jest gotowy do odpierania atak uzbrojonych w niewielkie pociski zapalające małych dronów i to jest wyzwanie dla całego Sojuszu Pólnocnoatlantyckiego.

Słowo Polskie, UKRINFORM, 24.03.17 r.