Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polska wspiera ukraińskie służby pożarnicze

Polska wspiera ukraińskie służby pożarnicze

Fot. KG RP w Winnicy

Na południowym zachodzie Ukrainy w rejonie wyżnickim odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze ochotniczych i państwowych służb pożarniczych.

80 ukraińskich strażaków zmagało się z zadaniami dotyczącymi m. in. wypadku samochodowego, poszukiwania zagubionych i odciętych przez pożar w lesie osób, czy udzielenia pomocy rannym wysoko w górach turystom. Podczas ćwiczeń ratownicy przetestowali otrzymany w ramach Polskiej Pomocy Rozwojowej nowy samochód z wyposażeniem ratowniczym.

Było to już ostatnie działanie w ramach projektu polskiej współpracy rozwojowej „Poprawa efektywności działań ochotniczej straży pożarnej na terenie wyżnickiego rejonu” realizowanego przez Fundację Puszcza Romincka. Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa mieszkańców rejonu wyżnickiego poprzez przeszkolenie ratowników oraz wyposażenie w sprzęt, w tym specjalistyczny samochód. Dodatkowym rezultatem projektu było podpisanie przez Starostę

Wyżnickiego oraz Starostę Gołdapskiego wstępnej deklaracji o współpracy między powiatami.

Projekt 179/2017 „Poprawa efektywności działań ochotniczej straży pożarnej na terenie wyżnickiego rejonu” realizowany przez Fundację Puszczy Rominckiej. Kwota dofinansowania 387 374 PLN.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 30.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code