Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polska sfinansuje stypendia dla studentów z Donbasu

Polska sfinansuje stypendia dla studentów z Donbasu

Źródło - natablicy.plPonad 2,5 mln Euro planuje wydać Polska w ramach programu stypendialnego Erasmus oraz Erasmus+ w celu umożliwienia studentom z Ukrainy, a szczególnie z regionu, w którym toczy się wojna, nieodpłatnego rocznego studiowania na jednej z polskich uczelni.

Służba prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowała komunikat, w którym informuje o startowaniu programu już na początku 2015 roku. Po zimowej sesji 500 studentów wyjedzie na naukę do Polski i staną się studentami takich kierunków jak zarządzanie, administracja i prawo UE.

Polska nie tylko zapłaci za naukę ale także zapewni gościom z Ukrainy zamieszkanie i miesięczne stypendium w wysokości 200 Euro.

– Kiedyś Polska była w podobnej sytuacji. Pomogły nam wtedy kraje Europy i USA, wielu naszych studentów wyjechało na stypendia naukowe do UE. Podobną pomoc oferujemy Ukrainie z nadzieją, że młodzi ludzie wrócą z Polski pełni idei, jak budować państwo demokratyczne, które stanie się ważną częścią Europy – zaznaczyła minister edukacji Lena Kolarska-Bobińska.

Polski resort edukacji przypomniał także, że 4 z 15 tys. ukraińskich studentów już otrzymują pomóc ze strony polskich uczelni wyższych – część z nich jest zwolniona z opłaty za naukę.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code