Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Działaczka polonijna Irena Erdman została prezesem Rady Mniejszości w DRL?

Działaczka polonijna Irena Erdman została prezesem Rady Mniejszości w DRL?

Taką informację rozpowszechniła strona dnr-online.ru, będąca oficjalną witryną „Rady Ministrów DRL”. Z informacji, rozpowszechnionej przez separatystów wynika, że prezes polskiego stowarzyszenia „Polonia” Irena Erdman 4 lutego została wybrana na prezesa Rady Mniejszości Narodowych w DRL.

Do składu domniemanej rady weszli przedstawiciele różnych mniejszości narodowych. Jak twierdzi „kierownik zarządu polityki wewnętrznej administracji przewodniczącego DRL” Dmytro Trapeznikow: „W Donieckiej Republice Ludowej mieszkają przedstawiciele ponad 100 różnych narodowości. Tworzymy Radę Mniejszości by polepszać moralny klimat, zachować tolerancyjność wobec innych. Nasze młode państwo DRL kiedyś zostanie wyznane przez inne kraje, musimy wspierać tych obywateli, którzy pozostali na Donbasie, nie zależnie od politycznych poglądów i narodowości”.

Ta informacja wywołała piorunującą reakcję wśród Polaków, mieszkających na Ukrainie. Większość z nich była oburzona zachowaniem domniemanej Polki, która swoim zachowaniem popiera zabijanie cywilnej ludności przez prorosyjskich separatystów w Mariupolu oraz innych miastach na objętym wojną Donbasie.

Przypomnimy, że na początku lutego Polacy, zrzeszeni w Federacji Organizacji Polskich, Związku Polaków Ukrainy oraz Partii Polaków, reprezentujący 85% terytorium Ukrainy, wspólnie potępili działania prorosyjskich terrorystów i uznali Rosję za agresora a DRL i ŁRL – organizacjami terrorystycznymi.

Irena Erdman, pełniąca funkcję prezesa polskiego stowarzyszenia „Polonia” w Makiejowce, niejednokrotnie potwierdzała swoje poparcie dla działań prorosyjskich terrorystów. Córka polskiej separatystki – Maria Erdman studiuje w Polsce, korzystając ze wsparcia finansowego polskiego rządu.

Z ostatniego wywiadu, przeprowadzonego przez NovorossiaTV.com z Ireną Erdman trudno zrozumieć, czy Irena Erdman jest Polką z pochodzenia. Wspomina o matce Rosjance, oraz o tym, że ojciec męża był Polakiem.

Słowo Polskie, 17.02.15 r.

Więcej na temat: Donbas z perspektywy członka zarządu Fundacji „Wolność i Demokracja” Rafała DzięciołowskiegoW imieniu Polaków na UkrainiePrezesi organizacji zrzeszających mniejszości narodowe radzili się w Winnicy jak pomóc wojsku„Pełzający separatyzm” w natarciuKolejne listy z Donbasu z wołaniem o pomoc