Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polska nie planuje ewakuacji swoich dyplomatów z Ukrainy

Polska nie planuje ewakuacji swoich dyplomatów z Ukrainy

Fot.: gov.pl

Polska nie planuje w tej chwili (24.01.22 red.) ewakuacji swoich placówek dyplomatycznych z Ukrainy – poinformował w Brukseli, po zakończeniu posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw UE, wiceszef MSZ RP Paweł Jabłoński.

– Nie jest w tej chwili planowana ewakuacja polskich placówek dyplomatycznych z Ukrainy. Nie dostrzegamy w tej chwili takiej potrzeby. Oczywiście, bardzo uważnie obserwujemy sytuację. Bo sytuacja potrafi bywać dynamiczna. (…) Zdecydowana większość państw podziela ocenę Polski. Chciałbym powiedzieć nieco więcej, natomiast kwestie współpracy obronnej, także w zakresie sprzętu, to są kwestie, które nie zawsze mogą być ujawniane opinii publicznej. Są (one) objęte pewnymi klauzulami. Mogę powiedzieć jedno: nasi ukraińscy partnerzy nie mają dzisiaj żadnych wątpliwości, że Polska jest gotowa do udzielenia im wszelkiej możliwej pomocy. I tyle na ten temat mogę dzisiaj powiedzieć – powiedział wiceszef MSZ.

Słowo Polskie za: TVP.INFO, 25 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code