Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polska najpopularniejszym krajem dla gości z Ukrainy

Polska najpopularniejszym krajem dla gości z Ukrainy

Fot. warsawinstitute.org

Ukraińska Straż Graniczna odnotowuje znaczny wzrost liczby wyjazdów obywateli Ukrainy do niektórych krajów w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2021 r.

Pomimo długotrwałych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa i znacznego zmniejszenia ruchu pasażerskiego w punktach kontrolnych ruch graniczny ciągle wzrasta.

W pierwszym półroczu 2021 roku krajem-liderem pod względem celu podróży dla Ukraińców pozostaje Polska. Do tego państwa w ciągu ostatnich 6 miesięcy pojechało ponad 1,9 mln ukraińskich obywateli.

Drugą pozycję z ponad sześciokrotnym wzrostem (w porównaniu z I półroczem 2020 r.) zajęła Turcja-774,5 tys. Ukraińców odwiedziło ten kraj.

Trzecie miejsce z podwójnym przyrostem i łączną liczba ponad 705 tys. obywateli Ukrainy zajął Egipt.

Stosunkowo cudzoziemców, którzy odwiedzili Ukrainę w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, największy wzrost zaprezentowała Turcja (+29% do wskaźnika analogicznego okresu ubiegłego roku).

O 6% wzrosła liczba obywateli Niemiec.

Nieznaczny w liczbie całkowitej, lecz pokazowy w zestawieniu, jest wzrost o półtora razy liczby obywateli USA, którzy przybyli na Ukrainę w pierwszej połowie 2021 roku.
Polska znajduje się na 6 miejscu wśród krajów, których mieszkańcy najczęściej podróżowali na Ukrainę. W pierwszym półroczu Ukrainę odwiedziło 77,5 tys. obywateli Polski. Na pierwszym miejscu Mołdowa, na drugim Rosja, na trzecim Węgry.

Lidia Baranowska za: ukrinform, 31 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code