Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polska kończy pilotażowy projekt ruchu pieszego przez przejście w Dołhobyczowie

Polska kończy pilotażowy projekt ruchu pieszego przez przejście w Dołhobyczowie

Fot. strazgraniczna.pl

Od 1 stycznia 2019 r. zostanie wstrzymany ruch pieszych przekraczających polsko-ukraińską granicę na drogowym przejściu granicznym Dołhobyczów – Uhrynów.

Jak zaznaczono na stronie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej RP „tymczasowy charakter infrastruktury, dedykowanej do odpraw w ruchu pieszym, stwarza wiele zagrożeń i nie umożliwia kontynuacji pilotażu w jego obecnej formie. Dodatkowo, mając na uwadze wydłużone czasy oczekiwania na przekroczenie granicy państwowej przez osoby podróżujące autokarami, zasadnym jest, aby znajdujące się na terenie drogowego przejścia granicznego pasy odpraw autokarowych wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem”.

Przejście graniczne Dołhobyczów – Uhrynów jest w całości zlokalizowane po polskiej stronie, gdzie kontroli granicznej dokonują polskie i ukraińskie służby graniczne. To najnowocześniejsze przejście graniczne w Polsce na granicy zewnętrznej UE. Na potrzeby pilotażu dla ruchu pieszego przeznaczono tam jeden z budynków dedykowany do odprawy autobusów. Obecnie, w ciągu doby, granicę w Dołhobyczowie przekracza około 3,5 tys. podróżnych, z czego pieszo lub rowerem – ok. 850 osób.

Słowo Polskie na podstawie informacji strazgraniczna.pl, 20 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code