Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polska firma chce zainwestować 9 milionów USD w Winnicy

Polska firma chce zainwestować 9 milionów USD w Winnicy

Potężny kompleks sportowy przy ulicy Frunze, który niedawno otrzymał status własności komunalnej, zainteresował polską firmę EUROSOLID SP zoo, która po udzieleniu kredytu przez bank (pod 4,7 proc.), planuje zainwestować w niego prawie 9 milionów USD.

30 lipca prezes EUROSOLIDu Krzysztof Pawełek podpisał z p. o. burmistrza miasta Winnicy Serhijem Morgunowym memorandum, przewidujące zamiar obydwu stron podjąć współpracę z rekonstrukcji i organizowania działalności nowoczesnego obiektu sportowego w stolicy Podola.

Prezes polskiej firmy motywuje swój wybór tym, że: „Winnica we wszystkich ukraińskich rankingach znajduje się na pierwszych miejscach. To miasto szybko się rozwija. Cieszę się, że tutaj pamiętają o wybitnych Polakach i miejscach, związanych z Polską. Teraz 60 kilometrów od Winnicy kończymy budowę Domu Polskiego. Jesteśmy zainteresowani w dalszej współpracy z obwodem winnickim”.

Po rekonstrukcji kompleks sportowy będzie miał do dyspozycji 7,3 tys. metrów kwadratowych przestrzeni. Znajdzie się w nim basen dla dzieci i dorosłych, hala sportowa, prysznice, sala dla fitnesu, sauna, salon SPA, gabinet masażu, solarium, kawiarnie i inne obiekty.

Z nowego kompleksu będą mogli skorzystać wszyscy winniczanie i goście miasta. Uczniowie winnickich szkół sportowych będą traktowani preferencyjnie.

Nowy kompleks sportowy będzie odpowiadał wszystkim standardom europejskim i zostanie przystosowany dla potrzeb ludzi niepełnosprawnych.

Polscy inwestorzy już zobaczyli obiekt i dokonali poprzednich obliczeń. Po załatwieniu formalności (mniej więcej w październiku) powinny ruszyć prace. Krzysztof Pawełek planuje oddać kompleks do użytku za dwa lata.

Słowo Polskie, zdjęciaL Roman Kowalski, 31.07.15 r.


{morfeo 919}

{youtube}{/youtube}