Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska czy Turcja? Morze czy ogród działkowy? Mieszkańcy Podola i Żytomierszczyzny dzielą się planami na wakacje

Polska czy Turcja? Morze czy ogród działkowy? Mieszkańcy Podola i Żytomierszczyzny dzielą się planami na wakacje

Zdjęcie pobrano z www.wiadomosci24.plNa początku lipca siłami naszego zespołu redakcyjnego przeprowadziliśmy badanie opinii publicznej, poświęcone letniemu odpoczynkowi. Ciekawiło nas ile naszych respondentów planuje wyjazd latem za granicę, co oni wiedzą o Polsce turystycznej oraz jaki odpoczynek preferują – aktywny czy pasywny. Z naszym sondażem przeszliśmy się ulicami trzech miast – Chmielnickiego, Winnicy oraz Żytomierza.

Wyniki sondażu są następujące:

Na pytanie Czy planuje w tym roku Pan / Pani spędzić część wakacji za granicą? – 35,3% osób powiedzieli, że TAK. Najwięcej chętnych wyjechać na zagraniczne morskie wybrzeże czy w góry jest w Chmielnickim – 50%. Ciekawe, że 44% przebadanych, nie zważając, że prawie połowa lata już jest za plecami, jeszcze nie zdecydowali się, czy chcą w ogóle jechać na wakacje.

Następnie zapytaliśmy naszych respondentów Czy interesuje ich Polska, jako kraj turystyczny? Na co połowa odpowiedziała pozytywnie, najwięcej znów w Chmielnickim (70%) i po 40% w Winnicy oraz Żytomierzu.

Byliśmy zdziwieni ilością polskich atrakcji turystycznych, które zdołali wymienić osoby przez nas przebadane. Najczęściej wymieniano Kraków z Sukiennicami i Zamkiem Wawelskim, Zakopane, kurort morski w Gdańsku, Jasną Górę w Częstochowie oraz Wilanów w Warszawie. 42% nie zdołali wymienić żadnego obiektu turystycznego czy popularnej miejscowości w Polsce.

40% osób przebadanych planuje wydać na wakacje za granicą blisko 500 Euro, 60% – znacznie mniej – w granicach 100-200 Euro. Góruje Winnica – ilość bogatych ankietowanych sięgnęła 65%. W Chmielnickim 84% przebadanych planuje zmieścić się z wydatkami w sumie od 100 do 200 Euro.

Na pytanie Jaki rodzaj odpoczynku najbardziej Panu / Pani odpowiada? 41% wybrało leżenie na plaży, 36% – aktywny rodzaj odpoczynku, a 23% najchętniej zajmie się pomidorami i ogórkami w ogródku działkowym.

W sondażu wzięło udział 110 osób w wieku od 20 do 65 lat.

Ania Szłapak,
Alina Zielińska,
Franciszek Miciński,
opracowanie Jerzy Wójcicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code