Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest zainteresowana współpracą z podolskim biznesem

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest zainteresowana współpracą z podolskim biznesem

– Polska jest jednym z największych międzynarodowych partnerów handlowych Podola i Ukrainy – zaznaczył przewodniczący Chmielnickiej Administracji Obwodowej Wadym Łozowy na spotkaniu z polskimi partnerami.

26 lipca stolicę Centralnego Podola – miasto Chmielnicki – odwiedził Karol Kubica – kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Wizyta polskich partnerów miała charakter zapoznawczy z szefostwem władz regionalnych. W późniejszych planach – nawiązanie konkretnej współpracy z podolskimi przedsiębiorcami dla realizacji wspólnych projektów.

Gość z Polski podkreślił, że jego biuro jest dobrze poinformowane o współpracy obwodu chmielnickiego z województwem kujawsko-pomorskim. “Polską gospodarkę napędza mały i średni biznes. Taką samą drogą pójdą także i wasi przedsiębiorcy” – mówił Kubica.

Wadim Łozowy poinformował o działalności ponad 30 wspólnych polsko-ukraińskich przedsiębiorstw, które w roku ubiegłym zainwestowały w gospodarkę regionu 14 mln dolarów.

Dyrektor zakładu mleczarskiego w Derażni opowiedział o działalności fabryki.

W spotkaniu uczestniczyli także zastępcy szefa Administracji Obwodowej Neoniła Andrijczuk, Wlodzimierz Kalniczenko oraz przedstawiciele rządowej agencji Ukraine Invest oraz biznesu.

Franciszek Miciński, 28.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code