Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polscy pedagodzy w Latyczowe

Polscy pedagodzy w Latyczowe

Blisko dwa lata temu Latyczowska Rada Miejska w osobie burmistrza Leonida Stanżyckiego podpisała umowę o współpracy z polską gminą Iwanowice pod Krakowem.Wtedy położono nacisk na współpracę pomiędzy urzędnikami oraz otoczeniem biznesowym. A 13-14 marca br.  w ramach wymiany doświadczenia, na Ukrainę przybyli dyrektorzy placówek oświatowych z Małopolski. Polacy z inicjatywy prezesa miejscowego Związku Polaków Ukrainy zorganizowali trzydniowe seminarium oświatowe, mające na celu otworzyć mieszkańcom Podola europejski obszar edukacyjny.

W Latyczowie na wspólnym spotkaniu , które odbyło się w Szkole nr 2, zebrali się dyrektorzy szkół obwodu chmielnickiego i ich koledzy z macierzy. Nauczyciele obydwu państw omówili formy dalszej współpracy, polepszenie jakości usług edukacyjnych oraz dogadali się o wymianie metodycznymi oraz dydaktycznymi materiałami a także o wycieczkach podolskich uczniów do Polski i polskich dzieci na Kresy Południowo-Wschodnie.

Polscy nauczyciele odwiedzili siedzibę miejscowego samorządu oraz szkołę nr1, gdzie uczy się ponad 800 uczniów, zapoznali się z pracą specjalistycznych gabinetów a także odwiedzili młodych uczestników kursów twórczości dziecięcej. Szczególne zainteresowanie wywołała u gości filia ogólnoukraińskiego centrum dziecięcej ornitologii, która działa przy tej szkole.

Program pobytu polskich nauczycieli jest dosyć napięty. O innych imprezach z udziałem gości z Polski poinformujemy dodatkowo.

FM

Zdjęcia z przyjazdu polskich nauczycieli na Podole

{morfeo 280}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code