Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Polscy naukowcy z wizytą w Żytomierzu

Polscy naukowcy z wizytą w Żytomierzu

W ramach współpracy pomiędzy Państwowym Uniwersytetem im. Iwana Franki w Żytomierzu a Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w dniach 13-15 listopada 2017 roku do Żytomierza na zaproszenie miejscowej Uczelni przyjechała z wizytą naukową kierownik Zakładu Pracy Socjalnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Anna Kanios.

Podmiotem, który przygotował to międzynarodowe przedsięwzięcie był Zakład Technologii Socjalnych Wydziału Socjalno-Psychologicznego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Żytomierzu, którego pracownicy mieli zaszczyt gościć „Profesora Wizytującego” i zaprezentować liczne osiągnięcia Zakładu.

Podczas pobytu w Żytomierzu Pani profesor Kanios spotkała się z władzami Uczelni, Dziekanem i z pracownikami Zakładu. Głównym tematem, omawianym podczas spotkań, były perspektywy i możliwości współpracy naukowej.
Pani Profesor wygłosiła także dla pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów Wydziału Socjalno-Psychologicznego wykłady, które dotyczyły problemów pracy socjalnej w Polsce, możliwości jej rozwoju i barier oraz sytuacji zawodowej pracowników socjalnych w Polsce. Podczas wykładów prof. hab. Anna Kanios przestawiła wyniki wieloletnich własnych badań naukowych.

Poruszane tematy budziły zainteresowanie nie tylko studentów i wykładowców oraz praktyków pracy socjalnej Obwodu Żytomierskiego, którzy uprzejmie zostali zaproszeni na wykłady „Profesora Wizytującego” przez kierownika Zakładu Technologii Socjalnych dr Swietłanę Koladenko. Zaproszeni goście po wykładzie mieli możliwość porozmawiać z Panią Profesor, podzielić się swoim doświadczeniem, podać pytania i dostać na nie odpowiedzi.

Udane wykłady i zainteresowanie słuchaczy, a także spodziewamy się miłe wrażenia, jakie zabrała ze sobą nasza gościa, pozwalają mieć nadzieję na kolejne odwiedziny, ponieważ służą one poprawie jakości, oferty edukacyjnej, popularyzacji wiedzy dla pracowników naukowych, oraz doradztwem metodycznym z zakresu pracy socjalnej praktykom pracy socjalnej.

Oksana Lytwak, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 22.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code