Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polscy i ukraińscy biznesmeni spotkali się w dawnym Płoskirowie

Polscy i ukraińscy biznesmeni spotkali się w dawnym Płoskirowie

26 listopada w Chmielnickim odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Biznesu. Ponad kilkaset osób zebrało się w holu Uniwersytetu Zarządzania i Prawa (UZiP) w celu zapoznania się z tematyką otwarcia biznesu w Polsce, pozyskiwania funduszy unijnych i odnalezienia partnera do współpracy.

Konferencję otworzył rektor UZiP Oleg Omelczuk, który podkreślił szczególne znaczenie podobnych przedsięwzięć dla rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej i wzrostu wzajemnego biznesu. Wg słów pana Olega podobne wydarzenia zawsze cieszą się znaczną popularnością i w przyszłości będą organizowane regularnie.

Następnie swój region przedstawił burmistrz miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który zaprezentował wszystkie atuty inwestycyjne miasta i regionu. Zaprosił wszystkich obecnych biznesmenów do nawiązania współpracy i do odwiedzin Jarosławia.

Dalej swoje wykłady mieli polscy prelegenci – przedstawiciele firm GM Consulting oraz K2B Sp. z o.o., którzy bardzo szczegółowo opowiedzieli o zasadach rejestracji przedsiębiorstw w Polsce przez Ukraińców oraz możliwościach pozyskiwania środków unijnych dla ich rozwoju. Także opisano zasady księgowości spółki z o.o. wg polskiego prawa.

Na koniec spotkania organizatorzy wyrazili spodziewania, iż ono zaowocuje nie tylko w zwiększenie polsko-ukraińskiej współpracy, lecz także przyczyni się do wzrostu gospodarczego naszych regionów.

Sergiusz Tolstichin, 27.11.15 r.