Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polscy i amerykańscy żołnierze wyruszają w połowie września na Ukrainę

Polscy i amerykańscy żołnierze wyruszają w połowie września na Ukrainę

Źródło - konflikty.wp.pl35 polskich żołnierzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej razem z 200 żołnierzami USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Łotwy, Łitwy, Mołdawii, Norwegii, Rumunii i Hiszpanii wezmą udział w ćwiczeniach Rapid Trident, które odbędą się w Jaworowie (obwód lwowski, 15 km od wschodniej granicy polskiej). Razem z 1100 ukraińskich żołnierzy będą uczyli się wspólnie patrolować i rozminowywać ładunki wybuchowe.

Celem ćwiczeń, jak informuje Dowództwo SZ USA w Europie, jest promowanie regionalnej stabilności i bezpieczeństwa, wzmocnienie partnerstwa i zaufania przy zwiększaniu zdolności do współpracy sił lądowych Ukrainy, NATO i narodów partnerskich.

W pierwszym tygodniu ćwiczeń polski dowódca kampanii będzie dowodził dwoma plutonami ukraińskimi, jednym mołdawskim i jednym polskim, w drugim tygodniu Polacy przejdą pod komendę ukraińskiego dowódcy.

Ze zrozumiałych powodów Rosja nie będzie uczestniczyła we wspólnych ćwiczeniach na Ukrainie Zachodniej.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code