Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Polonijne Niepubliczne Liceum „Klasyk” zaprasza młodzież ze Wschodu

Polonijne Niepubliczne Liceum „Klasyk” zaprasza młodzież ze Wschodu

Szanowni Państwo

Jak co roku, zapraszamy młodzież o polskich korzeniach ze Wschodu do nauki w Polonijnym Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym „Klasyk”. Uczniowie mieszkają w Bursie „Inter”. Zostały one założone i są prowadzone przez Fundację – Międzynarodowy Instytut Edukacji.

Już 20 sierpnia 2016 roku rozpoczynamy kurs dla kandydatów do naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych, czyli uczniów z polskim pochodzeniem, którzy skończyli 9 klasę i chcieliby uczyć się w Polsce.

Stawiamy sobie za cel przygotowanie nie tylko do matury, ale także w równej mierze do studiów wyższych na wymarzonych kierunkach w najlepszych polskich uczelniach publicznych. Prawie wszyscy nasi uczniowie zdają matury i dostają się na studia. Po czterech latach istnienia nasza szkoła została w rankingu Perspektyw umieszczona na 31 pozycji najlepszych liceów warszawskich (85). Dlatego naszą ofertę kierujemy do tych, którzy przede wszystkim chcą się uczyć, są zdolni, wolni od uzależnień i pragną studiować w Polsce.

Zgodnie ze Statutem szkoły i bursy prowadzimy edukację w duchu patriotyzmu i w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła katolickiego, w poszanowaniu dla przekonań uczniów należących do innych wyznań lub niewierzących. Szkoła i bursa łączą bogaty program wewnątrzszkolny i wewnątrzbursowy ze współpracą ze światem zewnętrznym (z innymi szkołami, z organizacjami, placówkami artystycznymi, rodzinami itp.).

Fundacja Międzynarodowy Instytut Edukacji zapewnia uczniom naukę, zakwaterowanie w internacie oraz wyżywienie. Fundacja MIE pozyskuje środki na tę działalność między innymi z Biura Polonijnego Kancelarii Senatu. Szczycimy się poparciem naszej inicjatywy przez najważniejsze osoby w państwie.

Przekazywanie tej informacji przez służby dyplomatyczne nie łamie komercyjnej zasady konkurencyjności, ponieważ Fundacja prowadzi swą działalność w sposób bezinteresowny. Nie zarabia na prowadzeniu szkoły i bursy; wprost przeciwnie, szuka darczyńców i pozyskuje środki na realizację celów edukacyjnych.

Zgłoszenia proszę wysyłać drogą mailową (na ten adres), najlepiej po wypełnieniu załączonego kwestionariusza.

>>>> Kwestionariusz <<<<

Numer tel. kontaktowego: +48 886 738 616.

Z góry dziękuję z wszelką pomoc udzieloną nie tyle Fundacji, co młodzieży, ponieważ dzięki Państwu znajdą oni w naszej szkole szansę na sprawdzoną, bardzo dobrą edukację.

Łączę wyrazy szacunku i wdzięczności

Prezes Fundacji
Prof. n. dr hab. Kazimierz Korab