Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Polonijne Multicentrum Edukacyjne zostało otwarte w Winnicy

Polonijne Multicentrum Edukacyjne zostało otwarte w Winnicy

25 sierpnia br. Winnicki Kulturalno-Oświatowym Związek Polaków oficjalne otworzył Polonijne Multicentrum Edukacyjne. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Stowarzyszenia „Integracja Europa – Wschód” na czele z przewodniczącym Kszysztofem Kalitą.

Celem projektu było wsparcie organizacji zrzeszających Polaków, podwyższenie znajomości języka polskiego wśród młodych Polaków na Podolu poprzez wyposażenie i otwarcie mediateki edukacyjnej w Winnicy i Chmielnickim oraz organizację kursu języka polskiego z wykorzystaniem innowacyjnej platformy e-learning. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży polskiego pochodzenia, związane z nauką języka polskiego i zwiększeniem dostępu do nowoczesnych źródeł wiedzy.

Projekt zakłada:
otwarcie i wyposażenie mediateki w Winnicy i Chmielnickim jako działających w jednym systemie nowoczesnych bibliotek multimedialnych zawierających edukacyjne zbiory wiedzy dla Polonii,organizację nauki podstaw języka polskiego dla Polonii z obwodu winnickiego i chmielnickiego.
Nauka w systemie stacjonarnym uzupełniana będzie innowacyjną metodą przy wykorzystaniu platformy e-learningowej.

W trakcie projektu uczestnicy wezmą udział w wizycie edukacyjno–krajoznawczej do Polski podczas której nie tylko będą uczyć się, ale również zwiedzą najpiękniejsze miejsca obwodu świętokrzyskiego.
Projekt jest bardzo ważny, przede wszystkim dla młodzieży,  ponieważ wielu z nich są polskiego pochodzenia, chcą uczyć się języka, lepiej poznać kulturę polską. Kurs będzie także bardzo korzystnym dla tych, kto chce w przyszłości studiować w kraju przodków.

Uczestniczka projektu
Oksana Płachotniuk


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code