Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Poleskie sokoły” – walka w trudnych warunkach o tytuł mistrza

„Poleskie sokoły” – walka w trudnych warunkach o tytuł mistrza

W dniach 11-13 maja w Czerniachowie a także niedaleko wsi Gorbuliw na Żytomierszczyźnie odbył się piąty etap terenowej gry patriotycznej „Poleskie sokoły”.

Za miejsce na podium walczyło dwadzieścia sześć drużyn. Udział w akcji wzięła także drużyna sportowa, która działa przy Studenckim Klubie Polskim w Żytomierzu, na czele z Antonem Nikolajewym. W wyniku Polacy zajeli 8. miejsce i zostali nagrodzeni Dyplomem oraz upominkami.

Celem ogólnoukraińskiej dziecięcej wojskowo-patriotycznej gry „Sokil”, jednym z elementów której jest gra „Poleskie Sokoły”, jest patriotyczne wychowanie młodzieży. Główne zadania gry  to – zaangażowanie młodzieży w pogłębianie wiedzy o historii ukraińskich i europejskich tradycji wojskowych; popularyzacja wśród młodzieży zdrowego trybu życia, turystyki, aktywnego odpoczynku; upamiętniania żołnierzy, poległych w obronie ojczyzny, socjalna adaptacja młodzieży.

Piąty obwodowy etap terenowej gry patriotycznej został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy wspólnie z Radą kozackich organizacji społecznych oraz „Centrum Odrodzenia Patriotycznego”.

Walentyna Jusupowa, K.B., 01.06.16 r.