Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polak zwycięzcą Motorowodnych Mistrzostw Świata w Tarnopolu

Polak zwycięzcą Motorowodnych Mistrzostw Świata w Tarnopolu

W dniach 27-28 sierpnia 2016 r. w Tarnopolu odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie F-500 oraz eliminacje do Mistrzostw Europy w klasach F-125 i F-250.

Mistrzem Europy w sporcie motorowodnym w klasie F-125 został polski zawodnik Henryk Synoracki. To wielokrotny zwycięzca w światowych i europejskich rozgrywkach. Pan Synoracki jest sportowcem wręcz legendarnym. W swoim dorobku ma medale za udział w 10 światowych mistrzostwach, w tym 2 złote, oraz w 18 europejskich (11 złotych medali).

Sponsorem Henryka Synorackiego, od dłuższego czasu jest Polska firma Plastics Group. W tym roku partnerem Motorowodnych Mistrzostw Świata w Tarnopolu była firma Plastics-Ukraine – integralna jednostka Plastics Group.

W ogóle w wyścigach na Ukrainie wzięło udział 35 doświadczonych sportowców, m. in. przedstawiciele Polski, Austrii, Węgrów, Estonii, Bułgarii, Łotwy, Litwy, Włochów, Niemiec, USA. Każdy z przedstawicieli największych klubów sportowych liczył na wysoką nagrodę.

Wsparcie moralne dla swego faworyta – Henryka Synorackiego zostało zapewniane przez pracowników i partnerów firmy Plastics-Ukraina. Motorowodne Mistrzostwa Świata zbiegły się w czasie z Dniem Miasta Tarnopol, i odbyły się przy aktywnej współpracy z władzami miasta. Dzięki atmosferze miejskiego święta, sportowcom udało się zwalczyć stres wewnętrzny, a goście mieli możliwość bliżej poznać motorowodny sport i jego przedstawicieli. Specjalnie dla jego fanów, firma Plastic-Ukraina zorganizowała możliwość nieformalnej komunikacji z zespołem Henryka, zarówno podczas zawodów jak i po.

– Jeszcze nigdy nie miałem takiego wsparcia podczas zawodów, dla tego swój puchar za zdobyte pierwsze miejsce, chcę przekazać firmie Plastics-Ukraine – powiedział Pan Synoracki.

Plastics-Ukraina Sp. z o.o. to – dystrybutor tworzyw sztucznych dla celów reklamy, budownictwa, opakowań i przemysłu.
Firma wchodzi w Międzynarodową grupę „Plastics International”. Jej oddziały działają w Polsce, na Ukrainie, w Mołdawii, Gruzji, Rosji oraz w krajach Bałtyckich.
Platics-Ukraina prowadzi bezpośrednie dostawy na ukraiński rynek materiałów polimerowych z 20 krajów.
Na rynku ukraińskim działa od 1998 roku. Ukraiński urząd podatkowy regularnie umieszcza Plastics-Ukraina na topliście największych podatników.

Tetiana Stepanowa, kierownik wydziału promocji i marketingu w Plastics-Ukraine, 11.09.16 r.