Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polacy z Kamieńca Podolskiego wzięli udział w spotkaniu z członkami Towarzystwa Miłosników Podola, które odbyło się w Krakowie

Polacy z Kamieńca Podolskiego wzięli udział w spotkaniu z członkami Towarzystwa Miłosników Podola, które odbyło się w Krakowie

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Miłośników Podola (TMP) do Krakowa wyjechali prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Kamieńcu Podolskim Helena Gałka wraz z wiceprezesem Stanisławem Nagorniakiem. W krakowskim Muzeum Narodowym odbyło się spotkanie członków małopolskiego TMP z rodakami z Kresów. Uczestnicy spotkania interesowali się, jak teraz  mieszkają ich rodacy w Kamieńcu, Lwowie i innych miastach, co się dzieje na dawnych krańcach I Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas spotkania omówiono kierunki współpracy w roku 2014, oraz projekty, które już zostały zrealizowane – „Najpiękniejszy dzień lata”, „Królewskie wakacje” oraz „Polska – kraj przodków”.

Podolacy mieli także możliwość zwiedzić zabytkowy Tarnów oraz Kraków a także nawiązać znajomości z rodakami, którzy do dziś pamiętają o bohaterskim Kamieńcu Podolskim oraz wspierają Polaków, którzy w nim mieszkają. Na zakończenie spotkanie członkowie TMP zadeklarowali, że przyjadą na Podole z kolędą.

Spotkanie w Krakowie odbyło się pod honorowym patronatem Kardynała  Stanisława Dziwisza, ministra  Pracy oraz  Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, małopolskiego wojewody Jerzego Millera, marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy oraz prezydenta  miasta  Krakowa  Jacka  Majchrowskiego.

FM, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code