Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polacy wezmą udział w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie

Polacy wezmą udział w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) to największe przedsiębiorstwo w Polsce zajmujące się poszukiwaniami i wydobyciem gazu.

Od kilku lat przedsiębiorstwo konsekwentnie rozwijało swoją działalność na Ukrainie, dostarczając ponad 3 mld m sześc. gazu ziemnego.

Kolejnym krokiem w ekspansji na rynek wschodniego sąsiada Polski jest podpisanie umowy między prezesem PGNiG, Jerzym Kwiecińskim, a Dmytrem Sennychenkiem z Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy, otwierającej drogę do udziału PGNiG w prywatyzacji ukraińskiego sektora energetycznego.

Ma ona również bardzo ważny wymiar w kontekście współpracy międzynarodowej i gospodarczej obu krajów. Rolę tę podkreślił też obecny przy podpisaniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz prezydent Polski Andrzej Duda.

– Udział PGNiG w prywatyzacji branży ciepłowniczej na Ukrainie to szansa na wzmocnienie współpracy pomiędzy naszymi krajami i wspólne budowanie bezpieczeństwa energetycznego w tej części Europy. – podsumował Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Słowo Polskie za: KPRP, 16 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code