Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polacy ocieplą i oświetlą miasto Chmielnicki?

Polacy ocieplą i oświetlą miasto Chmielnicki?

Kolejne spotkanie z przedstawicielami polskiego biznesu odbyło się w dawnym Płoskirowie. Tym razem goście z Polski rozmawiali z władzami miasta o kwestiach oszczędzania energii. Prezes spółki „Techimpes” oraz zastępcy prezydenta miasta Włodzimierz Honczaruk oraz Anatoli Nesteruk omówili pytania energooszczędności, izolacji termicznej budynków oraz wymianę ulicznego oświetlenia na współczesne LED żarówki.

Jesteśmy zainteresowani tym, żeby Chmielnicki rozwijał się i cieszymy się z pomocy krajów, w tym Polski, które mają analogiczne doświadczenie przejścia od planowej gospodarki w postkomunistycznym społeczeństwie do funkcjonowania w systemie demokracji i gospodarki wolnorynkowej. Polska, jak wiemy, od wielu lat jest trybem w gospodarce europejskiej. Zatem jesteśmy mocno za współpracą z wami – powiedział Włodzimierz Honczaruk

Przedstawiciel polskiej firmy zaznaczył, że za ukraińskim rynkiem i planami rozwoju naszego kraju oni obserwują od dawna i zapewnił, że jeśli z naszej strony będą konkretne projekty w zakresie energooszczędności, to oni znajdą partnerów, pieniądze i najnowsze technologie, które są potrzebne do realizacji tego celu.

Na koniec spotkania strony umówiły się by przeanalizować propozycję polskiej firmy w zakresie energooszczędności mieszkalnych budynków miasta Chmielnickiego oraz  rozpatrzyć możliwości dofinansowania projektu ze źródeł zagranicznych.

Sergiusz Tolstichin, 18.01.16 r.