Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polacy mogą kupić dużą sieć stacji paliw na Ukrainie

Polacy mogą kupić dużą sieć stacji paliw na Ukrainie

PKN Orlen poszukuje możliwości rozwoju działalności na Ukrainie, gdzie już dostarcza ok. 1 mln ton produktów naftowych rocznie i posiada prawie 15% udziału w rynku paliw drogowych.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek spotkał się z przedstawicielami rządu i biznesu na Ukrainie. Wizyta miała na celu rozpoznanie potencjalnych możliwości rozwoju działalności PKN Orlen zgodnie ze strategią koncernu do 2030 r., podano. Ukraińskie media natychmiast oznajmiły, że przedmiotem rozmów mogło być przejęcie sieci stacji paliw, które obecnie kontroluje Naftogaz.

Grupa Orlen, sprzedając ok. 1 mln ton produktów naftowych i rafineryjnych na Ukrainę jest jednym z ważniejszych dostawców benzyny i oleju napędowego do tego kraju. Koncern posiada prawie 15 proc. udziału w rynku paliw drogowych, ok. 20 proc. udziału w rynku paliwa lotniczego oraz rosnący udział w rynku asfaltów, zaznaczono.

Szczególnie Orlen Lietuva, litewska spółka z Grupy Orlen, posiada wieloletnie relacje i kontrakty ze wszystkimi kluczowymi klientami działającymi na rynku ukraińskim. Ważnym elementem strategii Grupy Orlen jest budowanie wizerunku stabilnego dostawcy, niezależnego od sytuacji geopolitycznej w regionie, który dotrzymuje zobowiązań nawet w tak trudnym otoczeniu makroekonomicznym. Dzięki temu, PKN Orlen utrzymuje wizerunek nowoczesnej, solidnej i stabilnej firmy europejskiej. Największą przewagą konkurencyjną Orlen Lietuva jest stabilność i terminowość dostaw oraz ich niezależność od sytuacji geopolitycznej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

Słowo Polskie za: biznesalert, 17 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code