Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polacy będą kontrolowali budowę metra w Dnieprze

Polacy będą kontrolowali budowę metra w Dnieprze

Andrzej Dercz po prawej w trakcie podpisania umowy w Dnieprze. Źródło: http://nashemisto.dp.uaPolska firma ILF Consulting Engineers wygrała przetarg na przeprowadzenie kontroli technicznej przy budownictwie metra w Dnieprze (byłym Dniepropetrowsku), które prowadzi turecki Limak.

W konkursie wzięło udział 11 firm z Hiszpanii, Francji, Włoch, Portugalii, Rosji oraz Polski.

Ta sama firma z Polski wcześniej pracowała przy opracowaniu projektu metra w Warszawie. Na Ukrainie specjaliści z ILF Consulting Engineers będą prowadzili nadzór techniczny przy budowie linii metra oraz konsultowanie pracowników i inżynierów z tureckiej firmy Limak.

Zgodnie z umowami projektu, finansowanego przez Europejski Bank Rekonstrukcji i Rozwoju, Polacy otrzymają za swoje usługi 8 milionów Euro.

– Będziemy starali się z całych sił zmieścić się w budżecie i terminach dla tego, żeby nasi klienci byli zadowoleni. Posiadamy wystarczające doświadczenie w budowaniu linii metra, które wykorzystamy w pełnym zakresie na Ukrainie – obiecał prezes ILF Andrzej Dercz.

Słowo Poskie, segodnya.ua, 08.12.16 r.