Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » „Pola Nadziei” w Chmielnickim

„Pola Nadziei” w Chmielnickim

W Niedzielę Palmową  w kościele pw Chrystusa-Króla Wszechświata w Chmielnickim był realizowany ogólnoukraiński projekt pt „Pola Nadziei na Ukrainie – Chmielnickie Pola Nadziei”.

Pieczę nad realizacją projektu objęli członkowie Związku Polaków, działającego przy świątyni oraz Kulturalno-Oświatowego Centrum im. J. Słowackiego Wspólnoty Polskiej
m. Chmielnickiego.

Celem projektu jest szerzenie idei niesienia pomocy osobom z chorobami nowotworowymi, uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób chorych i ich rodzin. Międzynarodowym symbolem nadziei są żonkile. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care.

Celem fundacji jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkili lub jego symbol.

Od kilkunastu lat akcja ta  prowadzona jest w Polsce. Jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa.

Obecnie „Pola Nadziei” odbywają się w ponad 40 polskich miastach.

Uczestnicy  dziecięcego  kółka teatralnego „SŁONECZKO” który działa przy chmielnickim Związku Polaków przy kościele pw „Jezusa Chrystusa-Króla Wszechświata”, ich rodzice oraz członkowie Związku Polaków, także dołączyli  do robienia żonkili.

Po zakończeniu każdej niedzielnej mszy  żonkile te brały udział w akcji charytatywnej, mające na celu uzbieranie pomocy dla matki dziewczynki, chorej na rak, która jest
członkiem teatru „SŁONECZKO”.

Ludmiła Kotyk, Prezes Związku Polaków przy kościele pw. Chrystusa-Króla Wszechświata w Chmielnickim, 28.03.18 r.

lp

  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code