Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pojawił się piąty numer Biuletynu Informacyjnego Domu Polskiego w Żytomierzu

Pojawił się piąty numer Biuletynu Informacyjnego Domu Polskiego w Żytomierzu

W nowym numerze internetowego kwartalnika „Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu” przeczytacie Państwo o zimowych spotkaniach i kolędowaniu, którego nigdy nie bywa za dużo…

Kolędowaliśmy w Domu Polskim z czcigodnymi księżmi Pawłem Ferko i Krzysztofem Urbańskim z Berdyczowa. A dla nas i całej społeczności polskiej Żytomierszczyny i Winniczyzny w sali Żytomierskiej Filharmonii Obwodowej kolędowała słynna rodzina Pospieszalskich. Było to naprawdę „wydarzenie kulturalne roku”!

Atmosfera muzyczna towarzyszyła nam przez całą zimę i zaowocowała wieczorem twórczym p. Larysy Bojko pt. „Współbrzmienie”.

Na powitanie wiosny organizowaliśmy dla słuchaczy Sobotnich Kółek Twórczych dwa konkursy: dla chłopców – „Mister Domu Polskiego 2017”, a dla dziewczynek już po raz drugi – „Miss Polska Wiosna 2017”.

Pod koniec marca w Nowej Borowej wystartowała wiosenna edycja konkursu recytatorskiego pt. „Te słowa istniały zawsze…”.

Wszystkim czytelnikom i sympatykom Biuletynu Informacyjnego Domu Polskiego życzymy ciepłej, pełnej nadziei i miłości wiosny!

Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu dr doc. Irena Perszko, 06.04.17 r.