Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pożegnanie roku szkolnego na kursach językowych Domu Polskiego w Żytomierzu

Pożegnanie roku szkolnego na kursach językowych Domu Polskiego w Żytomierzu

Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu Irena Perszko oraz polonistka Natalia Szumlańska wręczają młodzieży zaświadczenia o ukończeniu kursu2 czerwca w Domu Polskim odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego na kursach językowych dla uczniów klas starszych.

Spotkanie zaczęło się od odśpiewania hymnów. Następnie do obecnych ze słowem powitalnym zwróciła się dyrektor placówki dr Irena Perszko.

Organizator i prowadząca uroczystości pani Natalia Szumlańska wręczyła uczniom zaświadczenia ukończenia kursów języka polskiego. W tym roku szkolnym zaświadczenie z wyróżnieniem otrzymało 12 osób. Pięć absolwentów skutecznie złożyło egzaminy i już są studentami uczelni wyższych w Polsce ze stypendium Rządu RP. Pozostali, dzięki temu, że posiadają polskie pochodzenie, będą się ubiegać o możliwość studiowania w Polsce z Kartą Polaka.

Już tradycyjnie absolwenci kursów odczytały „Dekalog absolwenta” a ci, którzy będą kontynuować naukę „Dekalog szczęśliwego ucznia” autorstwa pani Natalii Szumlańskiej.

Z okazji zakończenia roku szkolnego w Domu Polskim odbył się koncert, na którym występował dziecięcy zespół wokalny „Kwiaty” oraz solistka pani Natalia Możarowska.

Życzymy naszym absolwentom spełnienia marzeń oraz powodzenia w nauczaniu na wybranych uczelniach i kierunkach! A dla uczniów, którzy przyjdą do Domu Polskiego w nowym roku szkolnym – życzymy natchnienia i dużo energii dla opanowania języka polskiego!

DP w Żytomierzu, 04.06.16 r.

{morfeo 1197}

{youtube}{/youtube}