Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pożegnanie konsula Damiana Ciarcińskiego

Pożegnanie konsula Damiana Ciarcińskiego

Ciepłe słowa pożegnania i życzenia dalszej owocnej pracy i szczęśliwego życia w rodzinie po powrocie do Polski skierowali 30 stycznia prezesi winnickich organizacji polskich oraz pracownicy KG RP w Winnicy konsulowi Damianowi Ciarcińskiemu, który prawie osiem ostatnich lat swojego życia poświęcił pracy dyplomatycznej na terenie Ukrainy.

O ciągłych wyjazdach na dyżury konsularne, imprezach patriotycznych z udziałem konsula Damiana, wspólnym śpiewaniu kolęd i polskich piosenek każdy Polak z Winnickiego Okręgu Konsularnego może opowiadać godzinami. Niezliczona ilość wydanych Kart Polaka za pośrednictwem tego dyplomaty pomogła wielu młodym Polakom realizować swoje marzenia o studiach w Polsce lub wyjeździe do kraju przodków.

W ostatnim dniu swojej pracy na stanowisku wice-konsula Konsulatu Generalnego RP w Winnicy Damian Ciarciński podziękował za współpracę zarówno obecnym na pożegnalnej imprezie Polakom, jak i tym, którzy z powodu odległości nie mogli przyjechać w ostatni piątek stycznia do Winnicy.

Nie zapominajcie, że jesteście częścią narodu polskiego – życzył prezesom organizacji polskich na pożegnanie. W podziękowanie otrzymał od zebranych na sali drobne upominki, słowa wdzięczności oraz mocny uścisk rąk.

Konsul Generalny RP w Winnicy Krzysztof Świderek korzystając z okazji wspomniał o dobrze układającej się współpracy z konsulem Ciarcińskim na przestrzeni ostatnich prawie pięciu lat i przedstawił następcę Damiana – konsula Krzysztofa Rosińskiego, który dopiero przybył na nowe miejsce pracy z małżonką Urszulą i od razu przystąpił do zawarcia znajomości z prezesami polskich organizacji społecznych w Winnicy. Konsul Damian mocno podniósł pułap efektywności pracy dyplomaty. Biorąc do uwagi poprzednie doświadczenie nowego konsula Rosińskiego, można mieć nadzieję, że on też potrafi nawiązać tak samo dobry kontakt z miejscowymi Polakami, jak to udało się zrobić Damianowi Ciarcińskiemu.

Niejednemu uczestnikowi i uczestniczce pożegnalnej imprezy w polskim konsulacie zakręciła się łezka w oku po szczerych i dobrych słowach wypowiedzianych w kierunku konsula Damiana.

Razem z braćmi kapucynami wszyscy życzyli mu szczęścia i miłości w rodzinie oraz powodzenia w poszukiwaniu nowej pracy.

Jerzy Wójcicki, 30.01.15 r.