Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pożegnalny koncert na zakończenie roku szkolnego w kościele na Wiszence

Pożegnalny koncert na zakończenie roku szkolnego w kościele na Wiszence

Pieśni z repertuaru „Arki Noego” i inne wesołe, a czasami – o bardzo głębokiej treści utwory, zabrzmiały na koncercie w wykonaniu dziecięcego zespołu parafialnego na ostatniej „piątce” – dziecięcej Mszy, która tradycyjnie rozpoczynała się o 17.00 każdej niedzieli w parafii pw. Ducha Świętego.

Piętnaścioro młodych parafian przez prawie 30 minut bawiło gości nie tylko śpiewem, lecz także grą na flecie, bębnie, skrzypcach i innych instrumentach w nowym kościele, gdzie pierwsza Msza odbyła się zaledwie tydzień wcześniej.

Piosenek „Każdy mały, każdy duży”, „Jedna mama, jeden tato, jedna wielka rodzina”, „Chleba z nieba” wysłuchało około stu gości – w większości parafian i rodziców małych artystów. Jeden z młodych muzyków – Mikołaj Czub nie zrezygnował z udziału w koncercie, nawet po złamaniu ręki.  Zdrową ręką mężnie grał na barabanie i nawet podśpiewywał innym uczestnikom chóru.

Pod koniec koncertu proboszcz o. Sergiusz Tobert zaprosił wszystkich artystów na salę obiadową plebanii, i poczęstował ich pysznym ciastkiem z sokiem. Wszystkie dzieciaki, które uczęszczały na katechezy, otrzymały świadectwa o ich ukończeniu.

Słowo Polskie, 08.06.15 r.

 

 

{morfeo 873}

{youtube}{/youtube}